KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11244400
nr 1124 4400
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Poolområde, signerad, 39x53
Kondition: löst blad
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 21 augusti 2017
kl 19:35:07
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.500 kr
1.100 kr
1.400 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman